Myrica gale - XL

Product informatie

Specificaties Beschrijving
Nederlandse naam: Wilde gagel
Bloeitijd: Maart - April
Bloemkleur: Groen/geel
Bladkleur: Groen
Groenblijvend: Nee
Standplaats: Zon - halfschaduw
Planttijd: Jaarrond
Hoogte volgroeide plant: 100 cm
Advies aantal per vierkante meter: 1 plant
Door ons geleverde potmaat: Ø 30 cm
Beschrijving

Myrica gale - XL of Wilde gagel - Informatie:

De Myrica gale of wilde Gagel is een inheemse plant die je vooral aantreft bij natte, zurige, voedselarme heide- of moerasgebieden. De tuinplant is in het wild beschermd. Gagel is dus erg geschikt voor de natte gronden. Myrica gale bloeit in maart-april met groengele katjes; mannelijke katjes zijn langwerpig, vrouwelijke korter en gedrongen. De bloesem geurt harsachtig evenals het blad bij kneuzing; Gagel wordt ook gebruikt om drankjes te aromatiseren. De bladeren van Wilde gagel verkleuren in de herfst roestbruin en de tuinplant is goed winterhard. 

 

Standplaats:

Deze tuinplant staat het liefst in de zon of halfschaduw in een zure, natte bodem. Vermeng bij aanplant turf met de grond in het plantgat en strooi daarna jaarlijks droge turf rondom de basis om het zure bodemmilieu te behouden. 

 

Snoei en onderhoud:

Als u de oudste takken van Myrica gale tot aan de grond afknipt na de bloei, zorgt dat voor nieuwe, jonge scheuten en een frisse en jonge plant. Geef bij lange, droge periodes veel extra water.

 



De Myrica gale - XL | Wilde gagel koopt u betrouwbaar en snel online bij onze tuinplanten webshop.

 

Reviews

Klantenservice

Veilig kopen

thuiswinkel waarborg

© Tuinplantenwinkel.nl

Alle prijzen zijn inclusief BTW

Webshop keurmerk

 

IDEAL MISTERCASH BANKTRANS MASTERCARD VISA AMEX In3 AfterPay

Door gebruik te maken van Tuinplantenwinkel.nl, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Meer weten? Bekijk ons privacy policy.